غوغای عرضه های اولیه؛ عرضه های اولیه شستا ادامه دارد، رایتل و 15 شرکت تابعه در راه بورس

به گزارش وبلاگ مریخی، خبرنگاران : مدیرعامل سرمایه گذاری تامین اجتماعی از برنامه ریزی های انجام شده برای تداوم عرضه های اولیه شستا در سال 99 اطلاع داد. بورس تهران نیز تازه ترین اقدامات پذیرش سهام جدید را خاطرنشان کرد.

غوغای عرضه های اولیه؛ عرضه های اولیه شستا ادامه دارد، رایتل و 15 شرکت تابعه در راه بورس

به گزارش وبلاگ مریخی به نقل از دنیای بورس، محمد رضوانی فر مدیرعامل سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده عرضه های اولیه شستا در سال 99، اظهار کرد: رایتل (هلدینگ خدمات ارتباطی شستا)، شرکت زغال پروده طبس، هامون شمال، صنایع عمومی، شیمی بافت، چوب خزر کاسپین، محصولات کاغذی لطیف، کارگزاری صباتامین، سیمان آبیک، آنتی بیوتیک سازی ایران، نخ تایر صبا، افق تامین انرژی طوس، پخش دارویی اکسیر و سابیر (شرکت پیمانکاری شستا)، از جمله شرکت هایی هستند که در پاییز و زمستان 1399 بورسی خواهند شد. با همکاری سایر سهام داران ستاره خلیج فارس اقدامات فشرده ای برای عرضه اولیه در حال اجرا است و به زودی اخبار خوبی در این زمینه به صورت مستقل و مبسوط ارائه می کنم.

>>>بیشتر بخوانید:

>>>بورس امروز سبزپوش ماند/ رشد 5 هزار واحدی شاخص کل

>>>>جزئیاتی از هجدهمین عرضه اولیه بازار سرمایه

تازه ترین اقدامات پذیرش و عرضه سهام شرکت ها در بورس

همچنین جزئیات تازه ترین اقدامات پذیرش و عرضه سهام شرکت ها در بورس اعلام شد. به نظر میرسد پتروشیمی تبریز مهمان بازار سرمایه می گردد. مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضاءبورس اوراق بهادار تهران، در مورد پذیرش پتروشیمی تبریز گفت: این شرکت در جلسه مورخ 22 مرداد 99 هیئت پذیرش مطرح و پذیرش شده است و شرایط مصوب به شرکت ابلاغ شده است و باید شرایط پذیرش را احراز و وارد مرحله درج و سپس عرضه گردد.

وی گفت: بعضی از شرایط مرتبط با افشای بیشتر در امیدنامه و بعضی تعهداتی است که سهامداران شرکت باید ارائه نمایند که با انجام این موارد و ارائه مستندات مربوط به بورس تهران، وارد فرایند درج و عرضه می گردد.

نوروزی گفت: تسریع در فرآیند پذیرش، درج و عرضه بستگی به تکمیل مدارک و اطلاعات مورد احتیاج مطابق دستورالعمل پذیرش دارد و هر زمان مدارک و مستندات کامل گردد، به عرضه نزدیک تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه پالایشگاه تبریز با حدود 49 درصد سهامدار عمده این پتروشیمی است ادامه داد: 17.9 درصد این شرکت در اختیار سرمایه گذاری امیر, 11.6 درصد سازمان تامین اجتماعی و مابقی آن دراختیار مجموعه سهام عدالت، بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی نیرو های مسلح است.

وی گفت: در حال حاضر شرکت های پذیرفته شده در مرحله درج شامل شرکت های پتروشیمی بوعلی سینا، سپید ماکیان، مرغ اجداد زربال، لیزینگ کار آفرین، لیزینگ اقتصاد نوین، سرمایه گذاری توسعه نور دنا و گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری است.

نوروزی گفت: دو شرکت صنعت غذایی کوروش و تامین سرمایه تمدن هم در فهرست نرخ های بورس درج شده اند و در صف عرضه هستند که با تکمیل اقدامات لازم و انتشار آگهی عرضه از سوی معاونت بازار، عرضه خواهند شد. این در حالی است که براساس اعلام فرابورس ایران، عرضه اولیه سهام شرکت کیا الکترود شرق در نماد کیا1 درج شد تا برای روز چهارشنبه آماده عرضه اولیه گردد.

نفت ستاره خلیج فارس در فرابورس عرضه می گردد

در همین حال مدیرعامل فرابورس ایران از انجام فرایند پذیرش شرکت ستاره خلیج فارس در بازار فرابورس اطلاع داد و گفت: پیش تر مساله پذیرش شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فرابورس مطرح شده بود که به دلیل مسائلی در بدهی ارزی این شرکت فرایند آن با توقف روبرو شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، به گفته امیر هامونی با کوشش های انجام شده و قول های مساعدی که مبنی بر تبدیل بدهی ارزی این شرکت به بدهی ریالی داده شده، فرایند پذیرش آن بار دیگر به جریان افتاده است تا بخشی از سهام این شرکت عظیم پالایشی بتواند با انجام فرایندهای لازم برای پذیرش و درج، در بازار فرابورس ایران عرضه اولیه گردد. سهام این شرکت مهم پالایشی به زودی در فرابورس ایران عرضه خواهد شد.عرضه ستاره خلیج فارس بر شفافیت 3 غول بازار یعنی تاپیکو و فارس و شستا بسیار اثرگذار خواهد بود.

پیش تر گزارشی منتشر شده بود که در آن اعلام شده بود که سهامداران هلدینگ خلیج فارس چهارشنبه هفته جاری یا شنبه هفته آینده خبرهای بسیار خوبی از این مجوعه دریافت خواهند کرد.

جواد عشقی نژاد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در گفت و گو با همفکران با تاکید اینکه تا سرانجام این هفته یا نهایتا ابتدای هفته آینده خبرهای خوبی از هلدینگ خلیج فارس منتشر خواهد شد، گفت: فعلا نیز مهمترین و بهترین خبر فارس ابلاغ مجوز افزایش سرمایه تا سقف 5 هزار میلیارد تومان از سود انباشته به همه زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس است که پتروشیمی مبین آغازگر این افزایش سرمایه بود و باقی زیر مجموعه ها نیز این جهت را ادامه می دهند.

وی با تاکید بر اینکه مجوز افزایش سرمایه تا سقف 5 هزار میلیارد تومان برای همه زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس از محل سود انباشته خبر بسیار خوبی برای سهامداران است، اضافه کرد: علاوه بر این موضوع ظرف چهارشنبه این هفته یا شنبه هفته اینده خبرهای بسیار خوبی از این هلدینگ منتشر خواهد شد که انتظارات بازار را نسبت به سهام فارس در مقایسه با گذشته کاملا تغییر می دهد.

وی در مورد اخبار مثبتی که در راه است، گفت: سهامداران فارس مدت هاست به سمت چپ ترازنامه نگاه می نمایند و انتظار دارند اتفاق های خوبی برای سرمایه این شرکت رخ دهد.

عشقی نژاد ادامه داد: تحولات سرمایه ای از محل های مختلف و افزایش سرمایه زیر مجموعه ها همگی می تواند خبرهای خوبی برای هلدینگ به همراه داشته باشد اما در این میان آنچه بسیار مهم است ابلاغ مجوز افزایش سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی به همه زیرمجموعه ها از محل سود انباشته است که می تواند خبرها و تحولات خوبی را برای شرکت اصلی به همراه داشته باشد.

منبع: اقتصادنیوز

به "غوغای عرضه های اولیه؛ عرضه های اولیه شستا ادامه دارد، رایتل و 15 شرکت تابعه در راه بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غوغای عرضه های اولیه؛ عرضه های اولیه شستا ادامه دارد، رایتل و 15 شرکت تابعه در راه بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید